КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
КАФЕДРА НОВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Шановні студенти та аспіранти!
Звертаємо вашу увагу конференція відбудеться онлайн
Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській студентській науковій конференції «Україна в новітню добу: людина, суспільство, держава», яка відбудеться 24 квітня 2020 р. на базі кафедри новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Період новітньої історії є одним із найбільш складних і багатих на важливі події в історії України. Історичний поступ українського народу у ХХ і в ХХІ ст. відбувався у надзвичайно складних умовах. На долю України і українців випали дві світові війни, революції, голодомори, масові репресії, боротьба за збереження власної ідентичності в умовах панування тоталітарного комуністичного режиму, політичні трансформації, здобута, втрачена і відновлена державність, війни з Росією за незалежність і свободу. Новітній період української історії зазнав найбільших фальсифікацій та спотворень, і потребує нового погляду й всебічного об’єктивного вивчення. Саме студентська молодь, спираючись на сучасні тенденції в розвитку історичних досліджень, здатна реалізувати нові підходи до вивчення історії України в новітній період. Учасникам конференції пропонується широке «поле студій» відповідно до визначених трьох напрямків висвітлення новітньої історії України.
Робота конференції планується за напрямками:
- Антропологічний вимір новітньої історії України
– біографістика;
– генеалогія;
– інтелектуальна історія;
– історія ідентичності;
– мікроісторія.
- Суспільний вимір історії України в новітню добу
– соціальна історія;
– історія повсякдення;
– гендерна історія;
– історія культури;
– соціорелігійна історія;
– історія освіти та науки;
– локальна історія;
– історична демографія.
- Політичний вимір історії України в ХХ – ХХІ ст.
– організаційно-правові основи функціонування держави;
– діяльність державних інституцій;
– економічна політика держави;
– військова історія;
– історія дипломатії;
– потестарна імагологія.
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Для участі у роботі конференції необхідно зареєструватися та подати свої матеріали до 20 квітня 2020 року.
Посилання на реєстрацію (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSembKQjM5p6NfRcEnpctd-zNAIjERvSGdwnHz4gXibonsL2yQ/viewform)
Оргкомітет залишає за собою право відхиляти доповіді та тези, які не відповідають вимогам, тематиці конференції і не містять наукової новизни.
Витрати, пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання тощо) здійснюються за рахунок учасників або за рахунок сторони, що відряджає.
Адреса Оргкомітету: Україна, м. Київ, Головний (Червоний) корпус КНУ імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, ауд. 333
Координатор: Назар Перейма, тел.: +380979968685