Слюсаренко Анатолій Гнатович

slyusarenko-a-g

 

Доктор історичних наук (1982), професор (1983), член-кореспондент (1999), академік АПН України (2003). У 1966 р. закінчив історичний факультет КДУ ім. Т. Шевченка. З 1969 по 1971 – навчався в аспірантурі КДУ. В університеті працює з 1966 на різних посадах: завідуючий кабінетом  історії, асистент, доцент, професор, завідувач кафедри історії СРСР та кафедри новітньої історії України, з 1988 по 2003 рр. – декан історичного факультету університету. Під його керівництвом підготовлено та захищено більше 40 кандидатських та 8 докторських дисертацій. Очолював науково-методичну комісію з історії, був членом експертної та фахової рад Міністерства освіти та науки України, працював головою спеціалізованої ради по захисту докторських та кандидатських дисертацій, членом аналогічної ради в Інституті історії України НАН України, головним редактором історичної серії наукового журналу «Вісник Київського університету». Член двох спеціалізованих вчених рад на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Досліджує історію українського конституціоналізму, історію становлення української радянської державності, державотворчі процеси у сучасній Україні, історію освіти та науки, історичну екологію. Автор і співавтор понад 150 наукових та навчально-методичних праць. є автором цілої низки статей та співавтором навчального посібника «Україна на зламі історичних епох (Державотворчий процес 1985-1999 рр.)», співавтором першого в Україні видання з вітчизняної історії для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Моя Україна. Подорож в історію». Серед наукових праць: «Історія України. Навчальний посібник» (у співавт.), «Історія української конституції», «П.Т.Тронько і рідний історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка», «Історія в термінах і поняттях: довідник: Навчальний посібник» (у співавт.), «Історія України. Новітня доба / Навчальний посібник. За редакцією академіка НАН України В.М. Литвина» (у співавт.).

Нагороджений орденом «Знак пошани» та почесною відзнакою Президента України, орденами «За заслуги ІІІ ступеня», «За  заслуги ІІ ступеня» та «За  заслуги І ступеня»,  двома медалями; заслужений працівник освіти України (1994 р.).