Науково-популярний форум

«Україна IRREDENTA». Від формального визнання до здобуття реальної свободи»

8 грудня 2021 року з ініціативи кафедри новітньої історії України в Університеті відбувся ФОРУМ «Україна IRREDENTA». Від формального визнання до здобуття реальної свободи».

Захід присвячено 30-тій річниці проведення Всеукраїнського референдуму, на якому абсолютна більшість громадян нещодавно відновленої української держави підтвердила рішення парламенту щодо незалежності та безповоротно визначила самостійний шлях на її становлення та розбудову.

Ідея організації Форуму виникла з огляду на необхідність підведення попередніх підсумків існування європейської держави зі славною історією, обговорення основних здобутків та невдач за 30-років, викликів, що постають щодня та потребують належного реагування і вирішення, перспектив щодо майбутніх шляхів розвитку України.

 

В межах Форуму відбулися три панельні дискусії:

Державотворчі процеси в Україні: досягнення, прорахунки, очікування

Україна на міжнародній арені: здобутки, виклики, сприйняття

Національна безпека України: історичний досвід, сучасний стан, пріоритети на майбутнє

Спікерами на Форумі виступили ректори, політичні діячі, народні депутати Верховної Ради України, представники кількох міністерств, дипломати, політологи, міжнародні експерти, науковці, військові (зокрема три Героя України).

 

Для участі у Форумі зареєструвалися близько 100 бажаючих, переважно студенти, випускники історичного факультету та ті, хто зацікавився побачивши інформацію про захід.

Робота форуму тривала з 10.00 до 17.30 паралельно у трьох форматах – наживо у 329 аудиторії імені М. Максимовича, в Google Meet куди могли приєднатися ті учасники, які не мали можливості бути присутніми в Університеті та пряма трансляція велася на каналі в YouTube.

На урочистому відкритті Форуму виступили:

Володимир БУГРОВ, Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Валерій СМОЛІЙ, Директор інституту історії України НАН України, академік НАН України

Василь ГРИЦАК, голова Служби безпеки України (2015-2019), генерал армії України, Герой України

Олександр ПИЖОВ, генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України

Кароль ЗЄЛІНСКІ, другий секретар Посольства Республіки Польща в Україні

 

 

 

 

 

 

 

Запис відкриття і початку роботи форуму можна переглянути на YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=9iV-0kEyfGs

Програма роботи Форуму

 

 

Загальне модерування Форумом здійснював завідувач кафедри новітньої історії України Андрій Пижик.

Колосальну роботу по організації форуму провели асистенти кафедри новітньої історії України Сергій Шкабко і Руслан Левінець.

Технічне забезпечення здійснювали працівники Навчально-методичного центру організації освітнього процесу Олександр Приходін, Ельдар Якушин та Андрій Чуян.

 

 

 

 

 

 

 

Кафедра висловлює щиру вдячність всім учасникам Форуму, особлива подяка Ректору Університету за сприяння в усіх питаннях, організаторам Форуму, модераторам та спікерам секцій.